Somon DNA Aşısı Nasıl Uygulanır?
21 Haziran 2024

Somon DNA Aşısı Nasıl Uygulanır?

Somon DNA Aşısı

Somon DNA aşısının içeriği hiyalüronik asit ve polinükleotidlerden oluşmaktadır. Bu iki madde zaten vücudumuzda fizyolojik olarak bulunmaktadır. Hiyalüronik asit, insan vücudunda epitelyal, konnektif ve sinirsel dokularda yer alır. Bu asidin vücudumuz için en önemli faydalarından biri, cilt yaşlanmasını azaltmaktır. Hiyalüronik asidin vücutta yeteri kadar olmaması, ciltte esneklik kaybı ve kırışıklıklarla sonuçlanır. Ayrıca ciltte su tutarak, cildin gerekli şekilde nemlendirilmesini sağlar. Dolayısıyla, dokuların tamir edilmesi hiyalüronik asidin görevidir.

Polinükleotidler ise RNA ve DNA'da yer alan, nükleotidlerin on üç ya da daha fazlasının bir araya gelmesiyle oluşmuş yapılardır. Hücrelerimiz içerisinde iki adet polinükleotid bulunur: bunlardan biri DNA, diğeri ise RNA'dır. Bu nedenle, somon DNA aşısı vücuda yabancı bir madde değildir. Bir nevi cildin doğal maddeler ile yenilenmesidir.

Somon DNA Aşısı Nedir, Nasıl Kullanılır ve Faydaları Nelerdir?

Somon DNA aşısına "gençlik aşısı" da denmektedir. Bu aşının amacı, cildin kaybettiği nemi cilde tekrar yükleyerek, cilt ve hücreleri tetikleyerek yenilenmesini sağlamaktır. Bu işlem, saf hiyalüronik asit ve somon balığından elde edilen DNA molekülleri ile gerçekleştirilir ve çok kısa bir süre içinde ciltteki esneklik, canlanma ve gençleşme belirgin bir şekilde gözlemlenmektedir. Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen somon DNA uygulamasında ciddi gelişmeler kaydedilmiştir.

Somon DNA aşısı, yüz, boyun, dekolte ve ellerdeki hasarları onararak yenilenmesine, göz çevresinin yenilenmesine ve yapılandırılmasına, hamilelikte oluşan çatlakların giderilmesine, saç dökülmesi sorunu olanlarda ve cilt yapısını yenilemede kullanılmaktadır.

Somon DNA aşısı, iki aşamadan oluşan bir cilt gençleştirme sistemidir. Uygulamaya cildin nemlendirilmesi ile başlanır. Bu aşamada hiyalüronik asit devreye girerek cilde kaybettiği nem dengesini yeniden kazandırır. Böylece asıl tedavinin altyapısı sağlanmış olur. Bu süreç yaklaşık iki haftadır. İkinci aşamada ise somon balıklarının sütlerinden elde edilen serum, iğneyle cilt altına enjekte edilir. Bu uygulamada, güneşin zararlı UV ışınları, alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıkların olumsuz etkileri ve ciltteki protein eksiklikleri giderilir ve iki ay gibi bir zaman içinde ciltteki iyileşme, canlanma ve yenilenme görülmeye başlar. Somon DNA aşısı, ciltteki yaşlanmayı durdurarak gençleştirme etkisini gösterir. Somon DNA aşısı hazırlanırken, cildin yapısına ve ihtiyaçlarına göre farklı vitaminler de eklenebilmektedir. Böylece cildin vitamin ve protein ihtiyacı doğal bir yolla sağlanmış olur.

Somon DNA Aşısı Kimlere Uygulanır?

Somon DNA aşısının alerjiye yol açan bir yan etkisi olmadığından, hemen hemen herkes tarafından güvenle kullanılabilmektedir. Ancak diyabet hastalarında, felç riski bulunanlarda, kan pıhtılaşma sorunu olanlarda, kalp hastalarında ve hamilelerde kullanılamaz.

Somon Dna Aşısı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kimlere İnfluenza Aşısı Yapılmalıdır?

Kimlere İnfluenza Aşısı Yapılmalıdır?

Bebeklerde Verem Aşısı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Bebeklerde Verem Aşısı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kuduz Aşısı Kaç Yıl Korur?

Kuduz Aşısı Kaç Yıl Korur?

Hamilelikte Tetanoz Aşısı

Hamilelikte Tetanoz Aşısı

Akciğer Kanseri Aşısı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Akciğer Kanseri Aşısı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Çocuklarda Grip Aşısı Nasıl Yapılır?

Çocuklarda Grip Aşısı Nasıl Yapılır?

Güncel

Grip Aşısının Zararları Nelerdir?

Grip Aşısının Zararları Nelerdir?