Hcg Aşısı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Hcg Aşısı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

HCG aşısı, gebelik esnasında plasentadan salınan (Benzer hormon gebelik kistlerinde) bir hormondan üretilir. İlk defa, gebelik sonrasında fazla miktarda kiloya sahip meydana gelen bayanlarda kullanılmış ve muvaffakiyet elde edilmiştir. Çok sayıda medikal iş göstermiştir ki HCG kullanım ile tatbik edilen az kalori perhizi ve egzersiz altını çizen önemli şekilde yağ kaybını sağlamakta, natürel şekilde beden şekillenmesine ve sıhhatli olmaya destek etmektedir. Hcg, zayıflama aşısı ya da zayıflama iğnesi adlarıyla da bilinmektedir.

Hcg Aşı Uygulamaları

HCG glikoprotein yapıda bir hormon olup, plasentadan trofoblastik hücrelerden üretilir. Birbirinden çeşitli, Alfa ve Beta isimli 2 farklı zincirden meydana gelir. İlk şekilde bilinmelidir ki, sihirli bir değnek değildir ve ek olarak şişmanlığın kesinlikle giderilmesi şimdilik bulunmamaktadır. Kilo vermeyi hızlandıran, uygulaması basittir. Şişmanlık yalnızca kilolu olma hali değildir. Bu sebeple de bir başına rejim yapmak, şişmanlığı gidermez, destekçi olabilir. Şişmanlık, hipotalamik merkezin disfonksiyonu sonucu meydana gelen bir semptomdur. HCG hipotalamik merkezi etkilemektedir. Hipotalamik bozukluğu düzeltmekte ve sonrasında da yağ metabolizmasını etkilemektedir. Bu sebeple hCG şişmanlığı giderilmesinde oldukça güzel bir yardımcıdır.

HCG Etki mekanizması
  • Yağlı dokuda metabolizmayı artırır
  • Bunu lipoliz yolları ile yapar
  • Yağ depolarının yıkımını artırır
  • Perifer dokuda yağ tüketimini artırır.
Yetişkinlerde bir doz HCG ile özgür yağ asidinde yükseliş meydana gelir. Birçok çok hasta kilo vermeye aynı ritimde devam etmek için ikinci bir kürü ek olarak almak istemektedirler. Perhize tam uyulması çok mühimdir. Diyetteki ince ince farklılıklar dahi kabul görmeyen neticelere sürükleyebilir. Gerçek uygulanırsa çabuk kilo kaybı oluşurken, uygulama sonucu olarak vücudun şekillenmesini olanağı sağlar. HCG yazılımı hastanın 28 gün süresince, altını çizen muayenehane ziyaretini gerektirir. Bu ziyaretlerde hasta tartılır ve HCGler uygulanır. Nihai senelerde yağ doku membranındaki reseptörler incelenmektedir. Hem Alfa, benzer zamanda Beta andrenoreseptörleri yer almaktadır. Beyaz yağ dokusundaki trigliseritleri lipoliz yolları ile yağ asidleri ve gliserole parçalar. Zayıflamak uğruna çoğu metoda müracaat eden bayanlar, kendilerince her geçtiğimiz gün yepyeni bir yol keşfediyorlar. Az vadede kilo verdirse de bu yolların ileriye yönelik sağlığa zararları fazla vurgulanıyor. Nihai vakitlerde meydana çıkan ve hekimlerin adale ve kemikler üstünde kötü sonuçlarına İlgi çektiği yöntemlerden bir tanesi de Beta-HCG iğneleridir. Hipofiz yetmezliğine ilişkili seksüel sıkıntı görülebilen bireylerin rehabilitasyonunda kullanılan bu iğneler, zayıflama için kullanıldığında ise adele ve kemik kaybına neden oluyor. Acıbadem Kadıköy Hastanesi' nden İç Hastalıkları ve Endokrinoloji Uzmanı Doç. Dr. Adnan Gökçel, Beta-HCG iğnelerinin nihai dönemde zayıflama için kullanılmaya başladığını ifade ederek, 'Oysa Beta-HCG iğnelerinin zayıflama üstünde belirtildiği denli tesiri yok' diyor.

HCG Ne Türlü Çalışır?

HCG -HUMAN CHORIONIC GONADOTROPIN; bedende natürel yol ile üretilen bir hormondur. Çocuk ve kadın için bedendeki yağların yakılmasını ve enerji üretilmesini olanağı sağlar. Kilo kaybı için çok az miktarda bu HCG hormonu kullanılır. HCG'nin bu az dozdaki ölçüsü gebelik konusunda hiçbir tesire sahip değildir. Bu sebeple hem adam benzer zamanda bayanlarda dayanıklı bir şekilde kullanışlı.

HCG Uygulamasının hemen yan tesirleri var mıdır?

İlk şekilde bilinmesi gerekli olan şu: gebe olanlarda gün içerisinde 200.000 ünite HCG üretilmektedir. Bu uygulamada ise gün içerisinde 150 ünite verilmektedir. Başka bir deyişle tamamen emniyetli bir uygulamadır. Deri altına tatbik edilen HCG'nin yarılanma geçerliliği 33 saattir.

Hcg Aşısı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Aşı Takvimi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Aşı Takvimi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kedi Aşıları Nelerdir?

Kedi Aşıları Nelerdir?

Zatürre Aşısı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Zatürre Aşısı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Badem Aşısı Badem Aşılaması Öncesi Hazırlık

Badem Aşısı Badem Aşılaması Öncesi Hazırlık

Grip Aşısı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Grip Aşısı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6